15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü etkinlikleri kapsamında Köyceğiz’de çeşitli anma programları düzenlendi.
Etkinliklere Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, İlçe protokolü, sivil toplum örgütleri ve Köyceğiz halkı katılmıştır.

          15 Temmuz etkinlikleri kapsamında ilk program, 11 Temmuz Salı günü  Toparlar Mahallesi eski mezarlıktaki şehitlik ziyareti ile başladı. Şehitler için Kuran-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Öğle Namazından sonra Öğretmenevi bahçesinde yemek ikramında bulunuldu. 12 Temmuz Çarşamba günü  Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Hatıra Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi. 13 Temmuz Perşembe günü Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi’nde 15 Temmuz Şehitleri sergisi düzenlenmiş olup ardından Gazeteci Kenan Gürbüz’ün hazırladığı “15 Temmuz Belgeseli” gösterimi yapıldı. 14 Temmuz Cuma günü Merkez Hacıbey Camiinde 15 Temmuz Şehitlerinin ruhuna okunan Hatmi şerefilerin duası yapıldı. Ardından Sayın Valimizin himayelerinde Marmaris’te Şehit Ailelerine, Gazi ve Gazi ailelerine akşam yemeği verilmiştir.

          Anma programları, 15 Temmuz Cumartesi günü saat 20.00’de Köyceğiz Atatürk Anıtı önü tören alanından Hükümet konağına “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü” ile devam etti. Ardından Hükümet Konağı önünde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim ve Duaların okunması, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldıktan sonra etkinlik programları izlendi. Saat 00:13 itibariyle Selalar Okunarak Demokrasi nöbetine başlandı.
Demokrasi nöbetine 16 Temmuz 2017 saat 24:00’a kadar devam edildi.